تبلیغات
تجربه های تدریس خانم معلم لیلا

تجربه های تدریس خانم معلم لیلا

:[عمومی , ]

به نام خدای پاکی ها

 حضور دوستان عزیزم که به سرای ما هم سر می زنین و ما را خوشحال می کنین از دوستان عزیز «اسماعیلی فر . معلم ریاضی . پرند.هادی .افشین.دانشجو.مهندس سازه. شکو فه یاس .غتن .معلم ... »و دیگر دوستان خوبم که مرا همراهی می کنند برای همتون بهترین ها را آنچه که دوست دارین آرزو می کنم .

خوب آقا . خانم اجازه ؟ ما یه چیزی بگیم

یکی از نکاتی که

 
باعث ایجاد انگیزه در دانش آموز می شود ظاهر مرتب و اخلاق خوش شما هست .

سعی کنیم همیشه با ظاهری آراسته و مرتب در کلاس ظاهر بشیم . پوشیدن لباسهای رنگ روشن در کلاس به روحیه ی دانش آموز جان می بخشه این رو من تجربه کردم . هر چند شاید در بعضی از مناطق به معلم در طریقه ی پوشش سخت گیری می شه . اما باید خودمون این تفکر را در همکار ها یمان به وجود آوریم . که پوشش خیلی مهم است . (البته تا جایی ادامه بدیم که تهدید به ارزشیابی پایین نشیم . این هم یکی از معظلاتی استکه ارزشیابی ایجاد می کنه .......)

به بچه ها با مرتب نوشتن مطالب رو تابلو و تقسیم بندی تابلو برای مطالب مختلف و به کار بردن رنگهای مختلف تو نوشتن بفهمونیم که مرتب و منظم بودن خیلی اهمیت دارد . از اونها بخواهیم که دفتر تمرینشون مرتب باشه و نظارت هفتگی داشته باشیم و بهشون یاد آوری کنیم که این کار باعث نظم فکری هم می شه .

هر کاری که از اونها می خواهیم انجام بدن اگه دلیل اون رو هم براشون خیلی واضح بیان کنیم نتیجه ی مطلوب تری به دست میاریم.

از همون اول سال بچه ها رو گروه بندی کنیم . تعداد دانش آمزان کلاس معمولا بین ۳۰ تا ۴۰ نفر هستند . تعداد اعضای گروه زیاد نباشه که در آن گروه بی نظمی پیش بیاد .

من خودم معمولا این کار رو انجام می دم . ودر انتخاب اسم گرو هها هم اولویت به ریاضیدانان ایرانی میدم مثلا گروه غیاث الدین کاشانی . یا گروه غلامحسین مصائب یا شهریاری یا ... و بعد از ریاضیدانان خارجی استفاده می کن.

و هر ماه هم یه فعالیت خارج از کلاس به گروهها میدم . که معمولا ماه اول بهشون می گم که در مورداسم گروهشون تحقیق کنند

میدونین من به جرات (حمل بر خود ستایی نباشه ) می تونم بگم که اگه از دانش اموزام در رابطه با زندگی نامه ریاضی دانان سئوال بشه اثرا جواب می دن . به نظر من مهمه که بفهمن مثلااستاد شهریاری چطوری به این مو قعیت رسیدند و .....یا فلان قضیه ریاضی چطوری کشف شد . اتفاقا این جنبه از ریاضیات رو معمولا بچه ها با شوق انجام می دن .

با سلام و صد سلام

نوشته شده در جمعه 14 مرداد 1384 و 06:08 ق.ظ توسط خانم معلم لیلا

ویرایش شده در - و -